it-energo.pl

Blog komputerowy

mieszkanie na poddaszu
Komputery

Jak efektownie i funkcjonalnie urządzić mieszkanie na poddaszu?

Nie przemija moda na aranżację wnętrz w sposób oryginalny, unikatowy.
Aby osiągnąć taki efekt, często w standardowych lokalach stosuje się różne przeróbki, na przykład przesunięcie lub wyburzenie ścianek działowych dla uzyskania pomieszczenia o większej powierzchni. Wtedy małą kuchnię można połączyć z jadalnią, albo powiększyć salon kosztem maleńkiego pokoiku, który nie jest dla mieszkańców niezbędny.
Dla ciekawszego wystroju wnętrza montuje się gzymsy lub filarki.
Takich prac można uniknąć, urządzając mieszkanie na poddaszu. Do zagospodarowania przestrzeni wykorzystuje się już istniejącą konstrukcję pomieszczenia. Pionowe belki podtrzymujące strop nadają wnętrzu niebanalny wygląd i wizualnie oddzielają fragmenty przestrzeni, pełniące różne funkcje. Mieszkanie na poddaszu ma przeważnie wysoki sufit, daje to okazję do urządzenia antresoli z miejscem do spania, albo z półkami na książki.
Unikatowy charakter nadają mieszkaniu na poddaszu skośne stropy. Nie ograniczają one jednak możliwości wykorzystania każdego wolnego miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar. W niższych fragmentach znajdą się szafki, półki i różne schowki. Wyższe partie posłużą jako pokój dzienny, salon, albo obszerna kuchnia połączona z jadalnią. Istnieje też możliwość nietypowego rozmieszczenia oświetlenia naturalnego i sztucznego. Jeśli okna usytuowane są nierównomiernie, w ciemniejszej części powstanie sypialnia. Na poprzecznych belkach stropu umieszczone będą punktowe źródła światła – lampki, reflektorki lub kinkiety.
Można wykorzystać jeszcze wiele innych ciekawych pomysłów, aby mieszkanie na poddaszu zaaranżować estetycznie i funkcjonalnie.

oktobiz.pl