Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Sprzęt poleasingowy czy nowy?

31 sierpnia 2022 Sprzęt poleasingowy

Zakup nowego sprzętu wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, dlatego coraz więcej przedsiębiorców oraz osób fizycznych nabywa sprzęt poleasingowy. Jest on znacznie tańszy, lecz z drugiej strony używany, co dla niektórych stanowi sporą wadę. Jaki sprzęt warto wybierać – nowy czy poleasingowy, mając na uwadze aspekty finansowe oraz techniczne?

Nowy sprzęt — pewny, lecz drogi

Nie ulega wątpliwości, że zakup nowego sprzętu stanowi bardzo duży wydatek. Nowy komputer, urządzenie wielofunkcyjne czy laptop to często koszt kilku tysięcy złotych. Tymczasem kupując sprzęt poleasingowy, możemy zapłacić nawet o połowę mniej. Z finansowego punktu widzenia bardziej opłaca się kupować urządzenia, które wcześniej były przedmiotem leasingu. Z drugiej strony, w asortymencie nie znajdziemy najnowszych modeli, które dopiero weszły na sklepowe półki. Wręcz przeciwnie – w większości przypadków mamy do czynienia ze sprzętem 2-3 letnim, a czasami nawet i starszym. W przypadku fanów nowoczesnych technologii ma to duże znaczenie, jednak dla osób, które mają ograniczony budżet, nie powinno stanowić to większego problemu.

Aspekty techniczne sprzętu nowego i używanego

Kupując nowy sprzęt, mamy pewność, że będzie on działał prawidłowo. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek możemy skorzystać z gwarancji, a więc naprawić akcesorium całkowicie za darmo. Nieco inaczej jest natomiast w przypadku sprzętu poleasingowego. Ten, jako że był już używany, może być w różnym stanie technicznym. Zazwyczaj właściciele sklepów dokładnie sprawdzają, czy urządzenie wciąż nadaje się do użytku, jednak musimy mieć świadomość, że używany sprzęt zawsze może charakteryzować się gorszymi parametrami. Wiele zależy od tego, jak obchodził się z nim poprzedni właściciel i czy był on użytkowany na co dzień, czy jedynie od czasu do tego. Tego jednak nie możemy sprawdzić, zatem sprzęt poleasingowy kupujemy niejako „w ciemno”. Tutaj ponownie – dla jednych jest to wada, innym brak pewności rekompensuje niska cena.

Nowy czy poleasingowy?

Pozostaje więc pytanie, na jaki sprzęt warto się zdecydować – nowy czy poleasingowy? Otóż nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi – jeśli zależy nam na niskiej cenie, to wybieramy sprzęt poleasingowy, natomiast w przypadku, gdy nie ma ona tak dużego znaczenia, możemy zdecydować się na nowe urządzenia, zwłaszcza jeśli zależy nam na aspekcie technicznym. Pamiętajmy, że obecnie sprzęty poleasingowe są dokładnie sprawdzane przez właścicieli sklepów, zatem do sprzedaży nie trafiają już takie, które zdecydowanie nie nadają się do pracy. Wręcz przeciwnie, dlatego mamy większą pewność, że nie zostaniemy oszukani. Z drugiej strony, sprzęt poleasingowy powinniśmy kupować w sprawdzonych miejscach, które cieszą się renomą. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, którzy zainteresowani są wyposażeniem swojej firmy czy domowego biura. Miejmy na uwadze, że obecnie istnieje możliwość przetestowania sprzętu poleasingowego przed jego zakupem – z tej opcji zdecydowanie warto korzystać.

Sprzęt poleasingowy znajdziesz na: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179

Materiał partnera

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na czym polega odkup sprzętu IT
laptop gamingowy
Cyberataki

Jesteś zainteresowany reklamą?