Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Przeglądarkowe gry strategiczne – w co zagrać?

24 grudnia 2020 Przeglądarkowe gry strategiczne - w co zagrać?


Olbrzymią zaletą gier przeglądarkowych jest to, że nie wymagają one posiadania wydajnych podzespołów komputerowych do cieszenia się pełnią rozgrywki. Jedyne, czego tak naprawdę potrzebujemy to dostęp do Internetu i przeglądarka internetowa. Nie dziwi więc fakt, że jest to rodzaj gier, który wciąż cieszy się dużą popularnością wśród graczy.

Przeglądarkowe gry strategiczne

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów gier, w które możemy zagrać w oknie przeglądarki. Jednym z najpopularniejszych tytułów jest tutaj gra Plemiona. Ta stworzona w niemieckim studio gra swego czasu popularnością przebijała nawet tradycyjne gry komputerowe. W grze stajemy się władcą swojej wioski. Rozbudowujemy ją coraz bardziej, dbając o wszystkie aspekty, takie jak surowce, wojsko czy populacja. Musimy uważać na ataki nieprzyjaciół, a także starać się przejąć wioski innych graczy. Gra daje nam możliwość łączenia się w klany, co daje nam pewien rodzaj protekcji. Do dzisiaj Plemiona figurują w świecie gier przeglądarkowych jako jeden z najbardziej sukcesywnych tytułów w tej dziedzinie.

Innym przykładem jest gra Grepolis. Tym razem zostajemy władcami państwa-miasta w antycznej Grecji. Jest to gra pod pewnymi względami podobna do Plemion, jednakże istnieje też sporo cech, które dają jej oryginalność. Przede wszystkim, nasze państwo położone jest na wyspie, na której może znajdować się kilkanaście miast. Bardzo ważne jest rozbudowywanie wojska. Menu handlu zasługuje na uwagę, gdyż jest naprawdę rozbudowane i stwarza wiele możliwości wymiany. Podobnie jak w Plemionach, mamy możliwość zawierania sojuszy z innymi graczami.

Pirate Storm to z kolei gra osadzona w całkiem innym świecie. Wcielamy się w niej rolę kapitana pirackiego okrętu. Wraz ze zdobywanymi punktami doświadczenia mamy możliwość rozwoju zarówno postaci, jak i okrętu. Do odnoszenia sukcesów jest, by zwiększać uzbrojenie swojego statku. W tej grze mamy możliwość toczenia bitew z morskimi stworzeniami sterowanymi przez komputer, ale także i z okrętami sterowanymi przez innych graczy. Zwycięstwo w walce daje nam możliwość abordażu pokonanego statku. W grze możemy posiadać więcej, niż jeden okręt, ale jednocześnie możemy pływać tylko jednym z nich

Dziki zachód w przeglądarce

Jedną z najpopularniejszych gier przeglądarkowych jest z pewnością tytuł The West. Jej akcja toczy się w czasach gorączki złota na Dzikim Zachodzie Ameryki. Początkowo rozwijamy naszego bohatera, wykonujemy różne prace, aby zdobyć doświadczenie, pieniądze i przydatne przedmioty. Wraz z osiągnięciem 10. poziomu możemy wybrać klasę postaci. Następnie, możemy utworzyć miasto wraz z innymi graczami co przynosi profity każdemu mieszkańcowi. Możemy zarządzać inwestycjami miasta co zapewni nam rozrywkę na długie godziny.

Wybór gier, w które możemy pograć w przeglądarce jest naprawdę spory. Na rynek wchodzi też wiele nowych tytułów. Warto się nimi zainteresować, gdyż często pomimo pozornie prostej grafiki są w stanie zapewnić wiele godzin wciągającej rozgrywki.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak interesująco spędzić czas w Internecie, czyli gry przeglądarkowe dla dziewczyn
Przeglądarkowe gry strategiczne - w co zagrać?
Rynek gier komputerowych rośnie jak grzyby po deszczu

Jesteś zainteresowany reklamą?