Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Pierwszy laptop dla dziecka

25 grudnia 2020 Pierwszy laptop dla dziecka

Zakup pierwszego laptopa dla dziecka to spora inwestycja wymagająca nie tylko wkładu pieniężnego, ale także zdobycia wszelkich informacji na temat tego, jaki laptop dla dziecka będzie najlepiej spełniał swoją funkcję, nie narażając młodego posiadacza swojego pierwszego sprzętu na niebezpieczeństwo. Według psychologów twierdzi, że dzieci powinny wchodzić w świat nowoczesnych technologii po ukończeniu siódmego roku życia, czyli mniej więcej wraz z pójściem do pierwszej klasy.

Pierwszy laptop dla dziecka

Pandemia koronawirusa spowodowała duże zatrzęsienie w bardzo wielu sektorach, w tym także w edukacji. W przeciągu zaledwie kilku tygodni, nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie musieli przestawić się ze stacjonarnego trybu nauczania na nauczanie zdalne. Nie może się ono jednak odbywać bez odpowiedniego sprzętu, zatem laptop dla dziecka jest obecnie absolutną koniecznością.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, przy zakupie pierwszego laptopa dla dziecka powinniśmy brać pod uwagę jego zdolność do bezproblemowego funkcjonowania podczas lekcji online. Absolutnym priorytetem jest to, aby dziecko mogło bez żadnych zakłóceń brać udział w zdalnym nauczaniu.

Czym kierować się przy wyborze pierwszego laptopa dla dziecka?

Funkcjonowanie bez komputera z dostępem do Internetu jest w dzisiejszych czasach niemal niemożliwe. Dopóki aktywnie funkcjonujemy w społeczeństwie, wszechobecność komputerów to całkowicie normalna rzeczywistość. Naszym obowiązkiem jest nauczyć swoje dzieci sprawnego funkcjonowania w tej komputerowej rzeczywistości. W ostatnim czasie cały świat dzieci także został przeniesiony na płaszczyznę wirtualną, dlatego musimy umożliwić im bezpieczne i sprawne funkcjonowanie.

Wybierając laptop dla dziecka, priorytetem powinna być jego zdolność do sprawnego odbywania lekcji w trybie zdalnym. Zatem laptop dla dziecka powinien być wyposażony w kamerkę i dobrej jakości głośniki, które umożliwią mu sprawną komunikację z nauczycielem. Laptop dla dziecka powinien być także solidnym urządzeniem, które nie rozpadnie się na kawałki w razie upadku, dlatego wszelkiego rodzaju ultrabooki i laptopy o cienkiej i podatnej na uszkodzenia obudowie nie będą dobrym wyrobem dla dziecka. Laptop musi oczywiście posiadać odpowiednie oprogramowanie, które umożliwi dziecku korzystanie z platform edukacyjnych i innych niezbędnych programów.

Dziecko i laptop

Jeszcze do niedawna widok dziecka spędzającego cały dzień przed komputerem był źródłem zmartwień dla wielu rodziców. Dziś taki obraz jest całkowicie nową, naturalną rzeczywistością. Warto jednak pamiętać, że laptop dla dziecka służy mu nie tylko do nauki, ale także do rozrywki.

Warto kontrolować ile czasu spędza dziecko na używaniu komputera do rozrywki. Psychologowie dziecięcy są zgodni co do tego, że dzieci nie powinny grać na komputerze dłużej niż dwie godziny dziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że w obecnym czasie dzieci i tak spędzają większość dnia przed ekranem, warto skrócić czas grania do godziny dziennie. Zbyt długie siedzenie przy komputerze jest bardzo niekorzystne dla prawidłowego rozwoju dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Warto zatem mieć pod kontrolą czas, który nasi najmłodsi spędzają przy komputerze.

bezpieczeństwo w firmie

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na czym polega odkup sprzętu IT
laptop gamingowy
Cyberataki

Jesteś zainteresowany reklamą?