Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na komputerze i w telefonie?

19 maja 2021 hasło do Wi-Fi

Połączenie z Wi-Fi to obecnie standard, na którym opiera się korzystanie z telefonów, tabletów, telewizorów czy sprzętów gospodarstwa domowego. Dzięki technologii Internetu światłowodowego coraz chętniej decydujemy się na zakup sprzętów działających bezprzewodowo, jak na przykład drukarki czy inteligentne zegarki. Co jednak w sytuacji, gdy do sieci chcemy podłączyć nowe urządzenie, a nie pamiętamy hasła do Wi-Fi? Poznaj sposoby na sprawdzenie hasła do Internetu za pomocą komputera i telefonu.

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na komputerze?

Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na komputerach z zainstalowanym systemem Windows 10.

 1. Wejdź w „Ustawienia komputera”.
 2. Wybierz opcję „Sieć i Internet”.
 3. W zakładce „Stan” wybierz opcję „Centrum sieci i udostępniania” lub znajdź tę opcję w zakładce Wi-Fi, z prawej strony ekranu w części „Powiązane ustawienia”.
 4. W części „Wyświetl aktywne treści” kliknij sieć, z którą jesteś połączony.
 5. Kliknij przycisk „Właściwości sieci bezprzewodowej”.
 6. Wybierz zakładkę „Zabezpieczenia”.
 7. Obok hasła „Klucz zabezpieczeń sieciowych” pojawia się zaszyfrowane hasło Wi-Fi, aby je zobaczyć, należy zaznaczyć znajdującą się poniżej opcję „Pokaż znaki”.

Jak sprawdzić hasło na telefonie z systemem Android?

W telefonach z systemem Android hasło do Wi-Fi możemy sprawdzić na dwa sposoby, w zależności od tego, jaką wersję systemu posiadamy. W telefonach z Androidem 10, aby sprawdzić hasło, należy:

 1. Wejść w ustawienia telefonu.
 2. Wybrać panel „Sieć i Internet”, a następnie wcisnąć opcję Wi-Fi znajdującą się w górnej części Menu.
 3. Wybrać sieć, do której chcemy sprawdzić hasło.
 4. Następnie klikamy opcję „Udostępnij”.
 5. Aby móc zobaczyć hasło, należy zweryfikować swoją tożsamość, np. poprzez wpisanie hasła czy odcisk palca.
 6. Po przejściu weryfikacji na ekranie pojawi się kod QR, za pomocą którego możemy udostępnić hasło, a pod nim także samo hasło.

Jeśli jednak mamy starszy model telefonu lub Androida, aby sprawdzić hasło, należy:

 1. Zainstalować na telefonie czytnik kodów QR. Można za darmo pobrać go ze sklepu z aplikacjami.
 2.  Wejść w Ustawienia telefonu.
 3. Kliknąć opcję Wi-Fi, a następnie wybrać sieć, z którą jesteśmy połączeni.
 4. Następnie wyświetli nam się kod QR, z którego pomocą możemy udostępnić hasło. Wykonujemy zrzut ekranu z widocznym kodem.
 5.  Uruchamiamy wcześniej zainstalowany czytnik kodów i wybieramy ikonkę Galerii.
 6. W Galerii zdjęć zaznaczamy screena naszego kodu.
 7. W aplikacji pojawia się wynik z zaszyfrowanym hasłem. Aby je zobaczyć, należy po prostu w nie kliknąć.

Niezawodny Internet światłowodowy to gwarancja największego komfortu codziennego korzystania z sieci. Dzięki wysokiej prędkości przesyłu danych (wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s) i stabilnemu łączu, Internet światłowodowy pozwala na płynne korzystanie z sieci. Nawet z kilku urządzeń jednocześnie, bez konieczności długiego oczekiwania na buforowanie danych, zacinania się czy wysokiego pingu. To wskaźnik szybkości odpowiedzi połączenia internetowego na określone działanie, który mierzymy w milisekundach. Wpływa on na opóźnienia w transmisji danych i jest zauważalny zwłaszcza podczas rozgrywki sieciowej, streamowania lub przesyłania dużych plików.

Gdzie znaleźć najszybszy, stabilny Internet z niskim pingiem?  Oferta dostawcy INEA gwarantuje Internet światłowodowy oparty na symetrycznym łączu z pingiem poniżej 3 ms. Zapewnia on taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych oraz osiąga wysoką przepustowość. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sieć bezprzewodowa w domu będzie działać bez zarzutu.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

oprogramowanie
Internet światłowodowy
Zarządzanie gospodarką odpadami z dedykowanym programem

Jesteś zainteresowany reklamą?