it-energo.pl

Blog komputerowy

Laptop powystawowy czy warto w niego jest zainwestować?
Zakupy

Laptop powystawowy czy warto w niego jest zainwestować?

Już sama nazwa „laptop powystawowy” informuje o jego przeszłości. Taki laptop przypomina „tester” perfum z drogerii i nie zawsze myślimy o nim pozytywnie. W opinii wielu ludzi laptop powystawowy był często próbowany, a przez to wciąż wykorzystywany. Mógł więc przez ten cały okres zużyć się, a jego podzespoły stracić znacznie na swojej nowości.
Czy te wszystkie opinie są jednak bliskie prawdy? Przez nie – laptop powystawowy czy warto jest kupić i w niego zainwestować? Czy ma się gwarancję, że po upływie krótkiego czasu taki komputer się nie zepsuje?
Odpowiedzi na te pytanie znaleźć można w niejednym sklepie, w którym sprzedawane są laptopy.

Markowy laptop w niskiej cenie

Czasami wystarczy się przejść do sklepu AGD czy komputerowego i sprawdzić jak testuje się laptopy wystawowe. Od razu zwrócimy uwagę, że nie są one ani przenoszone, ani uderzane ani nawet zrzucane z wysokości. Nikt na nich nie pracuje i nie aplikuje im żadnych wirusów. Takie laptopy po prostu są i się prezentują na pólkach. Ich jedyną wadą mogą być zbyt wytarte klawisze i trochę zmęczony dysk twardy, który jest cały czas włączony.
Po takich obserwacjach możemy od razu zwrócić uwagę, że nie są to produkty zbyt wyeksploatowane. Powystawowe laptopy nie mają wiele wad. Natomiast, niejednokrotnie, może to być superokazja do zakupu dobrego sprzętu w niskiej cenie.

Czy warto jest zainwestować w taki laptop?

Na proste pytanie o laptop powystawowy czy warto w niego jest zainwestować? Odpowiedź powinna być krótka. Oczywiście, że warto.
Takie laptopy, z reguły, mają cenę niższą o blisko 30% od standardowej ceny. Zatem przy laptopie o wartości 3000 złotych otrzymujemy rabat blisko 1000 złotych. Z ekonomicznego aspektu interes się opłaca, z technicznego też. Bowiem laptop powystawowy nie ma żadnych usterek.
W przypadku gdy nie jesteśmy fanem tylko nowych przedmiotów, dobrze jet zdecydować się na zakup takiego właśnie sprzętu. Gdy zamierzamy kupić nowy sprzęt a nie mamy zbyt wiele gotówki, wtedy okazać się może, że laptop powystawowy będzie akurat wprost skrojony na naszą miarę.

Gdzie kupić można laptop powystawowy

Wszystkie laptopy, które zabrane są z wystaw lub z ekspozycji trafiają do mniejszych sklepów. Mogą to być zarówno punkty stacjonarne lub sklepy online. Wszystkie one zajmują się sprzedażą sprzętu w niskiej cenie. W ofercie takich sklepów znajdują się pełne opisy poszczególnych laptopów, oferowanych przez sklepy. Dodatkowo do informacji o sprzęcie dołączane są zdjęcia. Najpierw trzeba bardzo dobrze zapoznać się z takimi informacjami i wybrać coś dla siebie. Wiedzieć trzeba, że każdy laptop powystawowy, kupiony w takim miejscu posiada 12 miesięczną opiekę serwisową. W zasadzie nic nie ryzykujemy a jeszcze dodatkowo generujemy konkretne oszczędności.
Skorzystać z takiego rozwiązania powinny osoby prywatne oraz właściciele małych firm. Zakup sprzętu powystawowego przez internet, daje dodatkowo możliwość zwrotu przed upływem 14 dni od zakupu. Przez ten fakt, takie zakupy są bezpieczne i wiemy, że nie kupimy zepsutego sprzętu, ponieważ go po prostu jak najszybciej zwrócimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.