Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Masz możliwość przejścia na Internet światłowodowy w Katowicach? Nawet się nie zastanawiaj!

28 września 2022 Internet światłowodowy

Siła przyzwyczajenia bywa zgubna. Dobrym przykładem są tutaj osoby, które od lat korzystają z usługi Internetu mobilnego czy radiowego, choć pod ich adresem jest już dostępny o wiele szybszy i pewniejszy Internet światłowodowy. Przejście na lepszą technologię jest banalnie proste, nie wymaga żadnych wielkich inwestycji, a diametralnie poprawi komfort korzystania z sieci. Jeśli masz możliwość podłączenia się do Internetu światłowodowego w Katowicach, to zrób to jak najszybciej. Zobacz, co dzięki temu zyskasz. 

Potrzebujesz szybkiego Internetu? Tylko światłowód!

Internet światłowodowy jest bezkonkurencyjny pod względem parametrów łącza. Być może w przyszłości pojawi się dla niego alternatywa w postaci powszechnie dostępnej sieci 5G czy Internetu satelitarnego, jednak na ten moment osoby potrzebujące super szybkiego pobierania i wysyłania danych powinny postawić właśnie na Internet światłowodowy (bez problemu znajdziesz oferty na poziomie 300-600 Mb/s). 

Koniec z ciągłymi przerwami w dostępie do Internetu 

Internet światłowodowy to zdecydowanie najpewniejszy wybór dla osób, które z różnych powodów muszą mieć stały dostęp do sieci – na przykład pracując zdalnie. Z innymi technologiami niestety bywa różnie. Szczególnie Internet mobilny jest podatny na awarie, które wynikają z przestarzałej, niewydajnej infrastruktury (zatłoczone nadajniki). 

W przypadku Internetu mobilnego awarie zdarzają się bardzo rzadko i praktycznie zawsze są spowodowane nieprzewidzianymi sytuacjami, czyli mechanicznym uszkodzeniem światłowodu (np. podczas prowadzenia robót ziemnych). 

Pogoda przestanie mieć znaczenie

Ten argument zrozumie każdy, kto korzysta z Internetu mobilnego. Zła pogoda zawsze odbija się na jakości łącza, a wręcz może spowodować brak dostępu do sieci. Tak dzieje się w momencie silnego deszczu, śnieżycy, porywistego wiatru czy trzaskającego mrozu. Jeśli masz już dość uzależnienia swojego komfortu korzystania z Internetu od warunków atmosferycznych, to czas najwyższy przejść na Internet światłowodowy. 

Komfortowa praca i nauka zdalna 

Czas nauki i pracy zdalnej dobitnie pokazał, jak ważne jest posiadanie dostępu do szybkiego, niezawodnego Internetu. W zdecydowanie najlepszej sytuacji są tutaj osoby, które korzystają z Internetu światłowodowego. Zapewnia on bezapelacyjnie najwyższy komfort pracy, umożliwia branie udziału w wideokonferencjach, lekcjach online, błyskawiczne przesyłanie i pobieranie dużych plików etc. 

Przejście na Internet światłowodowy jest bardzo łatwe

Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z dostawcą Internetu światłowodowego, który sprawdzi warunki techniczne do przyłączenia Twojego adresu do sieci. Następnie pozostanie tylko wprowadzenie przewodu do budynku – jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, to nie będzie z tym żadnego problemu. Cała instalacja zostanie wykonana w sposób estetyczny i możliwie najmniej inwazyjny.

Po przyłączeniu budynku do światłowodu wystarczy podłączyć router i już możesz się cieszyć super szybkim, stabilnym Internetem w całym domu lub mieszkaniu. 

Wybierz dostawcę Internetu światłowodowego w Katowicach

Jeśli pod Twoim adresem jest dostępny Internet światłowodowy, to prawdopodobnie możesz zdecydować się na usługę świadczoną przez dowolnego dostawcę. Wybór konkretnej firmy nie powinien być kwestią przypadku. Oczywiście w pierwszej kolejności zapoznaj się z ofertami i porównaj je pod kątem cenowym. Sprawdź też, jaką prędkość pobierania i wysyłania gwarantuje dostawca. 

Ważnym kryterium wyboru dostawcy powinny być opinie dotychczasowych klientów. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, czy dana firma szybko reaguje na zgłoszenia o usterkach i nie zostawia klientów bez Internetu na kilka dni. 

Naszą rekomendację ma DG-NET – czołowy lokalny dostawca Internetu światłowodowego w Katowicach i regionie. Z ofertą DG-NET zapoznasz się na stronie. 

Jeśli natomiast wciąż się wahasz i nie wiesz, czy rzeczywiście warto przejść na Internet światłowodowy, to zachęcamy do lektury artykułu na stronie https://www.dg-net.pl/internet-swiatlowodowy-katowice-przejdz-na-szybki-i-stabilny-internet-w-twoim-domu/. Znajdziesz w nim więcej argumentów przemawiających za taką zmianą. 

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

oprogramowanie
Internet światłowodowy
Zarządzanie gospodarką odpadami z dedykowanym programem

Jesteś zainteresowany reklamą?