Strona główna
IT
Tutaj jesteś

W jaki sposób tworzyć aplikacje?

23 grudnia 2020 W jaki sposób tworzyć aplikacje?

Z pewnością wiele osób, które interesuje się chociaż trochę informatyką w pewnym momencie zadaje sobie pytanie jak tworzyć aplikacje. W tym momencie masa ludzi będzie szukała na ten temat informacji. Jednakże nie zawsze łatwo jest znaleźć konkretne informacje, które naprowadzą nas na odpowiednie tory.

Jak tworzyć aplikacje?

Otóż kluczowym czynnikiem, aby móc stworzyć jakąkolwiek aplikacje jest nauka programowania. Odkąd został wymyślony komputer powstało wiele języków programowania, które są cały czas modyfikowane i ulepszane. Jeżeli ktoś chce zacząć tworzyć własne aplikacje musi poznać chociaż jeden język programowania oraz potrzebne technologie z tym związane np. biblioteki czy frameworki. Najpopularniejszą platformą mobilną jest definitywnie Android. Dlatego też największe grono osób jest zainteresowane tworzeniem aplikacji na ten system operacyjny. Nie ukrywajmy także, że tworzenie takiego oprogramowania jest dosyć dochodowego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jest wiele osób, które chcą nauczyć się czegoś nowego. Mimo różnych motywacji zapewne każdy zadaje sobie pytanie, od czego zacząć. Możliwe, iż wiele osób zrazi się już na samym początku. Jednakże jak wiadomo początki bywają trudne, zwłaszcza gdy nigdy nie mieliśmy doświadczenia z programowaniem. Jednakże nie jest to zajęcie, które wymaga od nas nie wiadomo czego. Wystarczy sumienna oraz systematyczna praca, aby zobaczyć postępy w naszej nauce. Jeżeli będziemy podchodzić do całej pracy skrupulatnie możemy być pewni, że wszystko przebiegnie po naszej myśli. Jeżeli startujemy od zera warto zaopatrzyć się w  kursy do tworzenia aplikacji i gier, co pozwoli nam w szybki sposób opanować podstawy danego języka programowania. W dużej mierze są to kursy nastawione na praktykę i autor danego nagrania wyjaśni nam wszystko w szczegółowy sposób, tak abyśmy mogli zrozumieć. Jeśli zainteresuje nas bycie programistą Androida musimy wiedzieć, iż będziemy zajmować się projektowaniem oraz kodowaniem aplikacji mobilnych. Dwa najbardziej użyteczne języki programowania w tym wypadku to Java oraz Kotlin. Przyda nam się również znajomość SQL, czyli, krótko mówiąc, zaznajomienie się ze środowiskiem baz danych. Pisanie testów jednostkowych oraz funkcjonalnych również nie powinno sprawiać nam większych kłopotów. Należy mieć na uwadze, iż musimy być otwarci na nową wiedzę. Zazwyczaj takie projekty są tworzone w środowisku programistycznym Android Studio. Systemem kontroli wersji jest Git. Znajomość branżowego języka angielskiego będzie podstawą w takiej pracy. 

Tworzenie aplikacji w prosty sposób

Jeżeli chcemy tworzyć aplikacje mobilne na iPhone’a lub iPad’a musimy poznać tylko jeden język, a jest nim Swift. Został stworzony przez Apple dla IOS. Wskazana będzie także wiedza z zakresu projektowania interfejsu aplikacji. Oprócz tego przyda nam się również Objective-C. Natomiast, jeśli nie chce nam się aż tak zagłębiać w dany temat możemy składać aplikacje z gotowych elementów. Łatwo jest dodać funkcjonalności, a także szybko możemy zbudować interfejs swojej aplikacji. Genialne narzędzie do takich działań to App Inventor.

bezpieczeństwo w firmie

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

techniki optymalizacji treści
bezpieczeństwo w firmie
Jak zaprojektować aplikację mobilną

Jesteś zainteresowany reklamą?