it-energo.pl

Blog komputerowy

obsługa informatyczna
IT

Czy obsługa informatyczna sprawdzi się w Twojej firmie?

Nie masz własnego działu IT w firmie, ale chcesz zadbać o to, by działała ona sprawnie w tym zakresie? Wybierz obsługę IT!

Dzisiaj niemalże każda firma korzysta z komputerów i sieci w codziennej pracy. W takim przypadku warto pamiętać, że dla jej stabilnego działania kluczowe znaczenie ma sprawnie działające zaplecze IT. Czy można stworzyć je i zarządzać nim bez zatrudniania informatyka? To możliwe, gdy wybrana zostanie obsługa informatyczna w firmie zewnętrznej.

Na czym polega obsługa IT dla firm?

Pod pojęciem jak obsługa IT, czyli obsługa informatyczna znajduje się rodzaj usług informatycznych prowadzonych na rzecz klientów przez firmy zewnętrzne.

Obecnie obsługa informatyczna jest bardzo często wybierana przez wiele firm, szczególnie w sektorze MŚP, które nie mogą pozwolić sobie finansowo na stworzenie własnego działu IT lub zatrudnienie informatyka. Wtedy prace w tym zakresie zleca się innej firmie, która ma właściwych specjalistów. To wtedy sposób na obniżenie kosztów prowadzenia biznesu.

Co ważne, obsługa IT dla firm dostępna jest w zróżnicowanych formach, dlatego też przedsiębiorca może wtedy dobrać ją specjalnie do własnych potrzeb, budżetu, profilu działalności, co jest dodatkowym atutem.

Gdzie prowadzona jest obsługa IT?

W dziedzinie jak obsługa IT Warszawa przoduje, ponieważ to właśnie tam swoje siedziby ma większość firm prowadzących takie usługi. 

Warto jednak wskazać, że z obsługi informatycznej przedsiębiorcy mogą obecnie skorzystać na terenie całego kraju – nawet w mniejszych miejscowościach. Wynika to z faktu, że usługi te są również dostępne na odległość. Wobec tego wtedy, gdy konieczna jest obsługa informatyczna Warszawa jest tylko jednym z wielu miast, gdzie jest ona świadczona.

W jakich formach prowadzona jest obsługa informatyczna firm?

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak odbywa się obsługa IT, należy uwzględnić formy jej prowadzenia. Jak najczęściej jest ona świadczona?

Outsourcing IT

Jeśli firma chciałaby mieć własny dział IT, natomiast nie może pozwolić sobie na jego stworzeni, w takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest obsługa informatyczna prowadzona jak outsourcing IT. 

Charakteryzuje się ona kompleksowym wsparciem w różnych obszarach IT, między innymi w ramach tworzenia sieci, zarządzania zapleczem IT, szkolenia pracowników, doradztwa, napraw usterek czy wdrożeń.

Pracownicy zewnętrznej firmy IT mogą wtedy prowadzić obsługę zarówno na odległość – telefonicznie lub online, jak i mogą prowadzić prace w firmie klienta, zgodnie z ustaloną liczbą godzin obsługi w pakiecie.

Helpdesk IT

Drugim rozwiązaniem jest obsługa IT prowadzona jako helpdesk. W tym przypadku zakres obsługi jest już mniejszy w porównaniu do outsourcingu IT, ponieważ polega on głównie na pomocy w przypadku pojawienia się problemów.

Helpdesk prowadzony jest najczęściej jako obsługa przez internet lub telefonicznie. Trzeba wtedy zadzwonić lub wysłać zgłoszenie do helpdesku, aby otrzymać pomoc w rozwiązaniu problemu, na przykład z obsługą oprogramowania, drukarki, komputera.

W takim wariancie również można zdecydować się na obsługę stacjonarną, dlatego wtedy pracownik firmy może dojechać na miejsce i wykonać niezbędne prace, gdy nie da się ich przeprowadzić na odległość.

W takich formach dostępna jest też obsługa informatyczna w firmie DreamITeam w Warszawie, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze IT klientów biznesowych.

Kiedy polecana jest obsługa IT dla firm?

Obsługa informatyczna rekomendowana jest przede wszystkim dla firm, które:

  • Działają we wszystkich branżach,
  • Potrzebują szybkiego wsparcia specjalistów w dziedzinie IT,
  • Chcą ograniczyć koszty związane z działalnością, ale nie chcą rezygnować z bezpieczeństwa IT,
  • Korzystają z infrastruktury IT każdego dnia i ma ona dla nich kluczowe znaczenie,
  • Chcą podnieść bezpieczeństwo prowadzenia działalności.

Gdy potrzebna jest obsługa informatyczna Warszawa to zatem jedno z wielu miast, gdzie jest ona dostępna i bardzo popularna. Także dzisiaj jest ona świadczona przez inne firmy działające na terenie całego kraju. Dzięki niej można zaoszczędzić pieniądze, czas i mieć pewność, że firma będzie w dobrych rękach pod kątem IT.