Strona główna
IT
Tutaj jesteś

Profesjonalna i skuteczna rekrutacja IT

14 listopada 2020 Profesjonalna i skuteczna rekrutacja IT


Agencja doradztwa personalnego zajmuje się rekrutacją IT. Tego typu działanie powinno być skuteczne i jak najbardziej specjalistyczne.
Chodzi o to by znaleźć odpowiednich specjalistów do danych zadań i określonych prac. Faktem jest także, że rekrutacja IT jest zupełnie innym rodzajem znanych powszechnie rekrutacji.

Czym jest rekrutacja IT?

Rekrutacja IT ma na celu znalezienie informatyków i programistów. Cały proces ich szukania powinien odbywać się tak, by nie był on męczący ani dla poszukiwanego pracownika ani dla rekrutera.
Jest, więc, kilka sposobów rekrutacji IT, dzięki którym poszukiwania pracowników komputerowych mogą się udać i być zwieńczone sukcesem.
Zapotrzebowanie na informatyków i programistów rośnie z roku na rok, ponadto specjaliści ci doskonale znają swoją wartość i wiedzą jak bardzo ich usługi są poszukiwane na rynku pracy. Z tego też powodu bardzo wysokie są ich oczekiwania zarówno co do warunków oferowanych prac jak i sposobu samej rekrutacji.

Efektywne sposoby rekrutacji IT

Jeśli chodzi o poszukiwanie odpowiednich pracowników, cały proces rozpoczyna się od dania ogłoszenia. Musi być ono takie, że zwrócą na nie uwagę osoby zainteresowane. Programiści nie lubią tracić czasu, nie będą więc czytać ogłoszenia o bardzo dużej treści. Informacja o pracy, która ma na celu rekrutować komputerowców, powinna być krótka, ścisła i skierowana wprost do danych osób.
Oferta powinna być zauważona przez potencjalnych kandydatów, trzeba więc umieścić ją w takim miejscu, gdzie programiści i informatycy zaglądają najczęściej, bądź stale czytają tam ogłoszenia o pracy. W tym wypadku trzeba posiadać wiedzę o portalach społecznościowych, forach i serwisach, jakie odwiedza dana grupa zawodowa. Ogłoszenie może też być zawarte w gazetach o treści komputerowej. Doskonale też sprawdzają się targi pracy, podczas których szuka się tylko informatyków.
Gdy informatyk odpowie na treść ogłoszenia, trzeba bardzo szybko zweryfikować jego umiejętności by określić odpowiednie wynagrodzenie.

Weryfikacja umiejętności pracownika IT

Już forma i treść otrzymanej aplikacji od danego pracownika, powinna dać dość konkretną o nim wiedzę. To z tego dokumentu dowiadujemy się, jakie są jego umiejętności, jaka specjalizacja i gdzie do tej pory pracował. Szybkie zweryfikowanie takiego kandydata jest bardzo ważne. Dlatego trzeba w bardzo ekspresowym czasie zorganizować dzień próbny i zawołać kandydata do pracy i na rozmowy. W czasie takiej rozmowy i próbnej pracy można dowiedzieć się bardzo wiele, określić wynagrodzenie, na które programista może się zgodzić i w przypadku gdy zadowolone są obie strony zakończyć dany proces rekrutacji IT.

Inne sposoby weryfikacji pracowników

Obok zorganizowania dnia próbnego można też zorganizować zawody w formie grywalizacji i zaprosić kilku aplikujących kandydatów. W formie zabawy, można poznać pracę i działanie niektórych osób. W wyniku tego procesu rekruter może od razu wybrać konkretną osobę spośród wielu. Dodatkowo można też zaproponować testy kompetencyjne i wtedy o wyborze odpowiedniego pracownika zadecyduje wynik testu.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Porównywarka telefonów
techniki optymalizacji treści
bezpieczeństwo w firmie

Jesteś zainteresowany reklamą?