Budowanie aplikacji internetowych w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo proste, szczególnie z wykorzystaniem nowoczesnych platform niskokodowych lub bezkodowych. W kwestiach rozwojowych firmy warto dowiedzieć się, czym jest MVP development i jak wpływa na proces tworzenia nowych aplikacji biznesowych.
Co to jest MVP?
Chcesz poznać więcej informacji na temat zagadnienia, jakim jest MVP? Co to takiego? Otóż MVP to inaczej Minimum Viable Product, czyli usługa, program lub oprogramowanie, które jest użytkowane, tylko w jasno określonych celach. MVP development polega na zbudowaniu aplikacji webowej lub jakiejkolwiek innej z minimalnymi funkcjonalnościami, które są niezbędne do jej wprowadzenia na rynek.
Takie działania podejmowane są głównie po to, aby oddać aplikację użytkownikom, którzy wystawią opinie na temat funkcjonowania oprogramowania. Z założenia, MVP development ma na celu zmierzenie zainteresowania produktem przez potencjalnych użytkowników, ale z jak najmniejszymi kosztami i wysiłkiem przedsiębiorstwa w zbudowanie podstawowej wersji aplikacji.
Kiedy warto wykorzystać MVP – programowanie z minimum kosztów i nakładów czasowych
Rozwój firmy jest bardzo ważny, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy inwestowanie w nowoczesne technologie jest wręcz podstawą. Kiedy więc najlepiej sprawdzi się MVP? Startup to jeden z wielu sposobów na rozpoczęcie nowej działalności na rynku, która może przynieść zamierzone efekty, a przede wszystkim zyski. Na koncepcję MVP development w kwestii rozwoju przedsiębiorstwa warto zdecydować się z kilku powodów:
- szansa na wstępną weryfikację zainteresowania rynku produktem,
- możliwość rozwoju produktu dopasowanego do potrzeb użytkowników,
- ograniczenie czasu pracy oraz wydatków potrzebnych na zrealizowanie projektu,
- opcja szybszego pozyskania inwestorów, którzy mogą być zainteresowani dalszym rozwojem aplikacji zbudowanej zgodnie z koncepcją MVP.
Rozwój firmy może znacznie przyśpieszyć, kiedy zdecydujesz się na rozwiązania oparte na MVP. Programowanie nowoczesnych aplikacji przez wykwalifikowanych programistów generuje wysokie koszty, co na początkowej fazie wdrażania produktu na rynek nie jest wskazane. W tym celu lepiej wykorzystać platformy niskokodowe low code lub bezkodowe no code, które umożliwią wprowadzenie i przedstawienie aplikacji inwestorom i użytkownikom w krótkim czasie i z minimum kosztów.
Kiedy warto tworzyć Minimum Viable Product w firmie?
Jeśli chodzi o koncepcję MVP, warto zdecydować się na nią wtedy, kiedy w trakcie rozwoju firmy liczy się: oszczędność budżetu, szybkość działania oraz osiągnięcie zadowalających efektów z racji budowanej aplikacji, które zainteresują potencjalnych inwestorów. Rozwiązania MPV doskonale sprawdzają się w przypadku nowych startupów. Dzięki czemu przed wdrożeniem finalnego produktu na rynek, można z minimum kosztów zweryfikować czy dany produkt ma rację bytu na danym rynku. To kluczowe w kwestiach rozwoju przedsiębiorstwa, gdyż pozwala na opracowanie odpowiedniej strategii działania, by osiągnąć sukces.