Strona główna
IT
Tutaj jesteś

Skróty klawiaturowe Archicad dla każdego

18 czerwca 2021 Skróty klawiaturowe Archicad

Skróty klawiaturowe pozwalają znacznie przyspieszyć pracę i spowodować, że oszczędzamy czas, niezależnie czy przygotowujemy dokument tekstowy, czy też pracujemy w środowisku oprogramowania BIM.

Skróty klawiaturowe pozwalają znacznie przyspieszyć pracę i spowodować, że oszczędzamy czas, niezależnie czy przygotowujemy dokument tekstowy, czy też pracujemy w środowisku oprogramowania BIM.

Łatwo powiedzieć – ale jak nauczyć się korzystać ze skrótów? Przede wszystkim nie starajmy się nauczyć wszystkich skrótów na raz – to nie zadziała. Jeżeli zauważamy, że daną operację wykonujemy wielokrotnie – sprawdźmy, jaki jest skrót i spróbujmy następnym razem z niego skorzystać. Najwięcej oszczędności czasu dają skróty, które działają tymczasowo, np. przytrzymanie Shift, aby zaznaczyć, lub Ctrl / Cmd, aby użyć nożyczek. Nauczymy się tych skrótów i starajmy się korzystać z nich jak najczęściej.

Nieco zdradliwy jest klawisz Esc – bywa nadużywany, szczególnie przez osoby, które wcześniej korzystały, bądź równolegle korzystają z Autocada – w tym programie nie sposób wyobrazić sobie działanie bez klawisza Esc, który z resztą czasem ulega zmęczeniu i wypadnięciu.

W programie Archicad warto korzystać z Esc z rozmysłem – nie wciskając go wielokrotnie „bez pamięci”, ale używając sprytnie stworzonej sekwencji jego działania.

Skróty klawiaturowe Archicad

Polskie skróty klawiaturowe do Archicad 24

Oprogramowanie Archicad jest aktualizowane co roku, a każda nowa wersja różni się od poprzedniej. Producent oprogramowania Graphisoft, wprowadza ulepszenia, nowe funkcje, które mają za zadanie jeszcze bardziej usprawnić prace projektowe. Czasami jednak nowa wersja znacznie się różni od poprzedniej, np. w zakresie skrótów klawiaturowych, które należałoby dostosować do wersji językowej oprogramowania, w której pracujemy.

Multibim, już od wersji Archicad 10, jest odpowiedzialny za lokalizację, czyli przygotowanie polskiej wersji Archicada, która obejmuje nie tylko tłumaczenie interfejsu i biblioteki, ale także przygotowanie domyślnego wzorca (szablonu) projektu oraz ustawień środowiska pracy, w tym skrótów klawiaturowych. Polski wzorzec Archicada jest przygotowany we współpracy z użytkownikami i stanowi doskonały punkt startowy do większości typowych projektów architektonicznych.

Wychodząc naprzeciw wszystkim użytkownikom zespół Multibim przygotował do pobrania plik ze skrótami klawiaturowymi dedykowanymi polskiej wersji Archicad 24 wraz z instrukcją instalacji. Można je znaleźć do pobrania TUTAJ:

Niebawem pojawi się kolejna wersja oprogramowania – Archicad 25, dla której również Multibim będzie przygotowywał polską wersję. Premiera Archicad 25 według harmonogramu producenta Graphisoft, planowana jest na lipiec 2021 r.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Porównywarka telefonów
techniki optymalizacji treści
bezpieczeństwo w firmie

Jesteś zainteresowany reklamą?