Strona główna
IT
Tutaj jesteś

Angielski dla programistów czyli języki obce w informatyce

8 listopada 2020 Angielski dla programistów czyli języki obce w informatyce

Język angielski nie jest już właściwie w dzisiejszych czasach językiem obcym, a językiem podstawowym, szczególnie w świecie biznesu. Wszyscy specjaliści od IT, w tym programiści, muszę obowiązkowo znać język angielski na wysokim poziomie. Nie każdy nauczył się tego języka dobrze w szkole. Jeśli tak się nie stało, to trzeba nauczyć się w wieku dorosłym, na własną rękę.

Angielski w biznesie

Język angielski dla programistów musi być językiem obcym nauczanym na wysokim poziomie, profesjonalnie. Są różne metody, aby nauczyć się języka obcego. Skuteczność danej metody zależy między innymi od zaangażowania ucznia. Wiele zależy też od tego jakie umiejętności wyjściowe posiada uczeń. Wielu ludzi co prawda rozumie gramatykę i zna słownictwo, ale mają obawy przed rozpoczęciem mówienia w obcym języku. Obawiają się kompromitacji porażki. Tymczasem przełamanie się i rozpoczęcie mówienia jest jedyną możliwą metodą, aby skutecznie komunikować się w obcym języku. Należy czym prędzej przełamać się i zacząć mówić. Języka obcego można nauczyć się z książek. Ważne jednak aby były dołączone też nagrania. Umiejętność rozumienia ze słuchu jest bardzo istotna. Inaczej trudno mówić o praktycznej znajomości języka. Znajomość gramatyki również jest oczywiście potrzebna chociażby po to aby nie mylić czasu przeszłego w przyszłym. Tylko wtedy wypowiadana treść będzie miała logiczny sens. Nie trzeba jednak wyjątkowo skupiać się na gramatyce. Zamiast tego warto postawić na praktyczną znajomość języka i jak najwięcej mówić i komunikować się z innymi w tym języku.

Nauka stacjonarna i przez internet

Języka obcego jak najbardziej można nauczyć się w szkole językowej. Lektorzy są przyzwyczajeni do różnych trudności uczniów. Doskonale wiedzą, że dla niektórych prawdziwą zmorą jest gramatyka, dla innych zapamiętanie jak największej ilości słówek, a jeszcze dla innych odezwanie się w większym gronie. Lektorzy starają się przełamywać te słabości uczniów. Starają się do każdego podejść indywidualnie. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje indywidualnych konsultacji to oczywiście również jest taka możliwość. Lekcje sam na sam z nauczycielem są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że bardzo popularne są także zajęcia przez internet. Przez internet można uczyć się samodzielnie z nauczycielem albo też w większej grupie. Nauka w większej grupie może dawać większą motywację. Inne osoby mogą obserwować rozwój ucznia. Jednak praca sam na sam z nauczycielem także może przynosić wiele korzyści. Największa korzyść jest oczywiście taka, że nauczyciel poświęca 100% swojego czasu jednemu uczniowi. Dzięki temu uczeń jest w stanie pracować nad wszystkimi swoimi słabymi stronami. Język angielski do przyszłości świata. Każdy kto chce pracować w branży informatycznej w świecie biznesu, musi znać język angielski. Warto zatem wybrać najlepszą dla siebie metodę, aby się go nauczyć. Warto zająć się tym już teraz zamiast odkładać to na później. Im prędzej tym lepiej.

bezpieczeństwo w firmie

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

techniki optymalizacji treści
bezpieczeństwo w firmie
Jak zaprojektować aplikację mobilną

Jesteś zainteresowany reklamą?