it-energo.pl

Blog komputerowy

Zakupy

W jaki sposób chronić telefon przed uszkodzeniami?

Kupno nowego smartfona to całkiem spory wydatek, dlatego każda rysa na obudowie czy uszkodzenie boli nas wyjątkowo bardzo. Warto więc już od samego początku odpowiednio chronić nasze urządzenie, by takie przygody nie mogły mu się przydarzyć. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu skórzanego etui bądź pokrowca, który zapewni odpowiednią odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a jednocześnie nie spowoduje znacznych utrudnień w użytkowaniu urządzenia. Sprawdzamy jak dobrać etui oraz ochronę ekranu.

Pokrowiec częściowy czy pełny?

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje pokrowców na telefony. Pierwsza opcja to tak zwane etui częściowe, zakrywa ono jedynie tylną część urządzenia oraz boki. Wystaje jednak nieco powyżej powierzchni ekranu od frontu, co pozwala na łagodzenie skutków upadków, gdy urządzenie spada ekranem do ziemi. Skórzane etui ma taką przewagę nad innymi rodzajami, że lepiej tłumi wszelkie wstrząsy i uderzenia, jednocześnie jest odporne na rozdarcia lub rozcięcia. Dlatego nie tylko pozwoli nam zachować dobry stan telefonu w razie upadku, ale również uniemożliwi jego porysowanie np. kluczami noszonymi jednocześnie w kieszeni. Chcąc zapewnić naszemu smartfonowi pełną ochronę, możemy pomyśleć nad pełnym skórzanymi etui. Chroni ono nie tylko tylną ścianę oraz boki urządzenia, ale również ekran. Wadą jest konieczność każdorazowego otwierania przedniej osłony w momencie, gdy chcemy skorzystać z telefonu. Niektóre pełne pokrowce posiadają niewielkie okienko, przez które możemy podejrzewać najważniejsze informacje, takie jak datę i godzinę, bądź odczytać kto do nas dzwoni.

Dodatkowa ochrona wyświetlacza

W przypadku gdy stosujemy częściowe skórzane etui, powinniśmy dodatkowo zadbać o ochronę ekranu. Można to zrobić wykorzystując folie ochronne lub szkła hartowane. Ta pierwsza opcja nie ma aż tak dużej wytrzymałości, jednak z drugiej strony nie upośledza funkcji dotykowych praktycznie wcale. W przypadku szkieł hartowanych możemy odczuwać niewielki dyskomfort w trakcie używania dotyku, który nie będzie działał aż tak precyzyjnie. Zarówno posiadacze skórzanych etui częściowych jak i pełnych powinni pomyśleć o ochronie ekranu, ponieważ dzięki temu nie powstaną na nim żadne rysy, a w razie upadku urządzenia szybka wyświetlacza będzie dodatkowo chroniona. Przy pokrowcu częściowym polecane jest szkło hartowane, ponieważ ekran nie jest chroniony w żaden inny sposób. Mając natomiast etui pełne, możemy poprzestać na naklejeniu folii ochronnej, która powinna być całkowicie wystarczająca.