Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

System PXI – czym jest, jakie ma właściwości i zastosowanie?

6 września 2021 system pxi

Technologia z roku na rok rozwija się błyskawicznie. Dziś w przemyśle wykorzystuje się wiele innowacyjnych, nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i systemów. Przykładem takiego systemu może być platforma PXI. Dla wielu osób system ten jest jeszcze niezbyt dobrze znany. Warto zatem wiedzieć, czym jest, jakie ma właściwości oraz gdzie znajduje swoje zastosowanie.

Czym jest system PXI?

Ogólnie rzecz ujmując system, o którym mowa jest systemem pomagającym rejestrować różnego rodzaju dane. Dodatkowo system ten wykorzystywany jest również do sterowania. Sam system bazuje na działaniu PCI oraz CompactPCI. Dzięki temu system ten jest w pełni kompatybilny z większością systemów operacyjnych oraz różnego rodzaju oprogramowaniem. To sprawia, że system charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem.

Jakie są właściwości systemu PXI?

System składa się z kontrolera oraz z obudowy. Wielkość systemu nie jest duża, co pozwala na jego zastosowanie nawet w miejscach trudno dostępnych. Co ważne, kontroler może być elementem wbudowanym, jak i stanowić osoby element. W tym drugim przypadku jest to po prostu komputer. Pamiętać jednak trzeba, że w takim przypadku komputer podłączony musi być przez specjalny interfejs MXI. Co ważne, system PXI to bardzo trwałe i wydajne urządzenia. Dzięki wzmocnionej obudowie system odporny jest na zmiany temperatur, wilgoć, drgania czy uderzenia. Oznacza to, że system pracować może nawet w bardzo trudnych warunkach. Warto podkreślić, że system PXI można w bardzo prosty sposób rozbudowywać. Umożliwia to gromadzenie bardzo dużej ilości danych.

Jakie jest zastosowanie systemu PXI?

Jak wspomniano, system znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywany jest tam, gdzie konieczne jest gromadzenie dużej ilości danych. Poza tym system świetnie sprawdza się również tam, gdzie wymaga się gromadzenia bardzo dużej ilości danych z dużą częstotliwością próbkowania na wielu kanałach w tym samym czasie. W związku z tym, że system ten jest bardzo wydajny i niezawodny, to cieszy się coraz większym zainteresowaniem w przemyśle, stacjach badawczych, laboratoriach i wielu innych miejscach.

Coraz powszechniejsze stosowanie systemu PXI jest faktem. Na rynku działa coraz więcej firm zajmujących się wdrażaniem systemu, o którym mowa. Warto zatem zapoznać się z ofertą i rozwiązaniami, jakie dziś oferuje rynek. Może się bowiem okazać, że system idealnie sprawdzi się w branży, w której prowadzi się biznes. Warto w takim przypadku skorzystać z zalet tego systemu.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

karta przechwytująca do wideorejestratora
agencja reklamowa
sprzęt audio

Jesteś zainteresowany reklamą?