Zakup monitora to dla zdecydowanej większości z nas, typowych użytkowników godziny spędzone nad kilkoma witrynami z nowym sprzętem i porównywanie specyfikacji technicznej poszczególnych modeli, a w szczególności cen, które zdecydowanie wzrastają z roku na rok. Warto jednak pamiętać, że monitor to urządzenie, które eksploatuje się w stopniu mniejszym, niż inny sprzęt komputerowy, dlatego warto postawić na monitor poleasingowy.
Monitor poleasingowy – co to oznacza?
Co to dokładnie oznacza, że monitor jest poleasingowy? To urządzenie, które w przeszłości było wykorzystywane przez dużą firmę, która ze względu na ogromne zapotrzebowanie na ilość sprzętu korzysta z usługi leasingu. Nie tylko monitory, ale także komputery stacjonarne, laptopy, drukarki i wiele innych urządzeń elektronicznych decyduje się zamiast inwestowania milionów złotych w nowy, własny sprzęt, podpisać umowę leasingu, gwarantującej najwyższej jakości sprzęt na kilka najbliższych lat. Z reguły po wygaśnięciu umowy leasingu firma decyduje się na ponowne „wypożyczenie” sprzętu, podczas gdy ten poprzedni, nazywany sprzętem poleasingowym jest dostępny w sprzedaży.
Dlaczego monitor poleasingowy to doskonały pomysł na zakup?
I właśnie taki monitor poleasingowy, wykorzystywany w relatywnie małym natężeniu przez pracownika korporacji możemy nabyć za ułamek ceny sklepowej. To jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za decyzją o wypróbowaniu sprzętu poleasingowego. Monitory wybierane przez korporacje to w zdecydowanej większości sprzęt najwyższej klasy, pochodzący od największych i najbardziej uznanych producentów. Monitor ten po dwóch bądź trzech latach nie traci absolutnie nic ze swojej jakości, co sprawia, że zakup ten w praktyce nie różni się od zakupu fabrycznie nowego monitora.
Jak kupić monitor poleasingowy?
Na co zwrócić uwagę, wybierając monitory poleasingowe dostosowane do naszych potrzeb? Przede wszystkim skupmy się na marce oraz rozmiarze monitora. Choć monitory poleasingowe dostępne na rynku stanowią z reguły sprzęt najwyższej klasy, to jednak być może każdy z nas ma swoje preferencje względem producenta. Lenovo? HP? A może LG? Monitory każdej marki są dostępne w sprzedaży w modelu urządzeń poleasingowych. Rozmiar monitora wpływa bezpośrednio na nasz komfort pracy i łatwość w wykonywaniu wszystkich powierzonych nam zadań. Monitory korporacyjne najczęściej występują w standardowym rozmiarze 24 cali, łącząc tym samym komfort pracy i odpowiednią organizację przestrzeni. Jeśli jednak nasze wymagania względem rozmiaru monitora są większe, bez problemu znajdziemy także urządzenia 32-calowe.