Strona główna
IT
Tutaj jesteś

Jaki jest najnowszy android?

22 listopada 2020 Jaki jest najnowszy android?


Android to system operacyjny, który cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Jest on spotykany w telefonach wielu producentów. Od czasu wydania pierwszej komercyjnej wersji w 2008 roku Android regularnie wydaje nowe. Co stoi za sukcesem marki z zielonym robotem, jako rozpoznawalnego symbolu.

Android dlaczego jest taki popularny?

Sporo osób, nawet tych którzy z zapartym tchem nie obserwują poczynań świata technologii mogą kojarzyć nazwę Android. Fani androida natomiast mogą kojarzyć go nie tylko jako wydajny i sprawny system operacyjny, ale też jako nazwy słodyczy, którymi android do nie dawna się posługiwał. W sierpniu 2019 roku ujawniona została informacja, że każda kolejna wersja systemu Android będzie nazwana numerem wersji systemu, mimo tej deklaracji nazwy słodkości dalej są używane przez Google.

Użytkownicy Androida mogli już zapoznać się z takimi deserami czy też nazwami jak KitKat, Donut, Marshmallow czy Nougat. Nazwy nie były dobierane przypadkowo. Pierwsza wersja została nazwana jako Apple Pie, a kolejna jako Banana Bread. Łatwo tutaj zauważyć kolejność alfabetyczną w wybieranych nazwach. Trend ten utrzymał się aż do nazwy Pie. Potem nastąpiło przejście na nazwy numeryczne androida. Tak więc po Pie nastąpiły czasy Android 10 oraz 11, które nieoficjalnie nazywane są Quince Tart oraz Red Velvet Cake.

Każdemu z Androidów o deserowej nazwie towarzyszyło również stosowne logo symbolizujące daną przekąskę. Był to zdecydowanie pomysł, który cieszył oczy nie tylko młodszej widowni, ale też każdego użytkownika lubiącego odrobinę kreatywności ze strony wielkich korporacji.

Jak już wiadomo, wersje Androidów zmieniają się z roku na roku. Czas więc zadać pytanie, jaka jest najnowsza wersja Androida.

Jaki jest najnowszy Android?

Najnowszą wersją Androida jaką można znaleźć w smartfonie jest Android 11 z datą wydania 8 wrzesień 2020 roku. Jego nieoficjalna nazwa to Red Velvet Cake. Według danych technicznych ta wersja Androida została ulepszona o wsparcie dla sieci 5G, Notchy, a także takich cech smartfonów, jak zagięty wyświetlacz czy składany smartfon.

W najnowszej wersji Androida można znaleźć funkcję nagrywania ekranu w szybkich ustawieniach. Tam należy wybrać ikonkę, która po naciśnięciu zapali się na czerwono symbolizując proces nagrywania.
Użytkownicy mający styczność z najnowszym Androidem mogą również liczyć na możliwość przypięcia dowolnej aplikacji w panelu udostępnienia. Jedną z bardziej efektownych funkcji jest zatrzymanie muzyki gestem. Taki parametr można jednak znaleźć w wybranych telefonach.
Z ciekawszych parametrów można wymienić również to, że tryb samolotowy nie wpływa na Bluetooth.

Android, to system, który rozwija się od wielu lat i jego pozycja na rynku nie wydaje się być zagrożona. Nowe wersje tego systemu pojawiają się sukcesywnie co roku oferując wiele nowych udogodnień i funkcji dla swoich użytkowników. Nową wersje Androida można już używać na wybranych urządzeniach, które otrzymały aktualizację bądź były zakupione już z tą wersją Androida.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Porównywarka telefonów
techniki optymalizacji treści
bezpieczeństwo w firmie

Jesteś zainteresowany reklamą?