Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Co oferuje program do gospodarki odpadami?

26 listopada 2022 oprogramowanie


Firmy komunalne mogą obecnie korzystać z dedykowanego dla nich oprogramowania. Zobacz, co dokładnie oferują programy do gospodarki odpadami!

Branża komunalna przez długi czas nie miała do dyspozycji systemów informatycznych wspierających zarządzanie gospodarką odpadami. Teraz jednak są one już dostępne i na ich wdrożenie decyduje się coraz więcej firm. Za pomocą szerokiej gamy funkcji oraz integracji tego typu oprogramowanie wspomaga całościowo przedsiębiorstwa zajmujące się odbiorem i przetwarzaniem odpadów, zapewniając im szereg korzyści.

System do zarządzania gospodarką odpadami – co to jest?

Pod pojęciem jak program do gospodarki odpadami czy zarządzania gospodarką odpadami znajduje się rodzaj dedykowanego oprogramowania wspomagającego prowadzenie tych właśnie czynności.

W porównaniu z innymi programami to umożliwiające zarządzanie odpadami oferuje użytkownikom dostęp do dedykowanych dla nich funkcji, które nie są dostępne w pozostałych typach programów.

Tego typu oprogramowanie, w tym polski program soteko.pl, umożliwiają dostęp do funkcjonalności nie tylko na komputerach. Działają one jako systemy hybrydowe, które wykorzystują wspólną bazę danych w chmurze i mogą być instalowane również na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu mogą korzystać z nich również pracownicy mobilni, którzy mają zawsze dostęp do szeregu funkcji i informacji na smartfonach, tabletach, czytnikach kodów.

Oprogramowanie do zarządzania odpadami – dla kogo?

Przede wszystkim oprogramowanie umożliwiające zarządzanie gospodarką odpadami dedykowane jest dla firm komunalnych, między innymi firm zajmujących się odbiorem odpadów komunalnych, budowlanych, medycznych, weterynaryjnych, przemysłowych, spożywczych i innego typu odpadów.

Również programy tego typu znalazły zastosowanie w innych firmach zajmujących się utrzymaniem czystości, pielęgnacją zieleni, świadczących mobilne utrzymanie oraz serwis u klientów.

Program do gospodarki odpadami – jakie ma funkcje?

Wybierając program do gospodarki odpadami, można skorzystać ze zróżnicowanych funkcji branżowych. Poniżej znajduje się przekrój dostępnych funkcjonalności w tego typu oprogramowaniu:

Zarządzanie transportem

Firmy prowadzące zarządzanie odpadami posiadają własne zaplecze pojazdów. Dzięki systemom komputerowym można zarządzać transportem, między innymi tworzyć odpowiednie trasy, zarządzać posiadanymi pojazdami, co ułatwia ich eksploatację, a także redukuje koszty. Programy mogą również nadzorować na żywo realizację czynności dzięki łączności GPS.

Zarządzanie usługami terenowymi

Funkcja ta wspomaga prowadzenie usług w terenie, między innymi odbioru odpadów od klientów. Polega ona między innymi na tworzeniu harmonogramów czynności, nadzorowaniu ich realizacji.

Zarządzanie pracownikami 

Program do gospodarki odpadami pozwala na zarządzanie pracownikami, między innymi na organizowanie ich zadań, monitorowanie ich wykonania, wspiera obsługę procesów, w tym sprzedażowych.

Zarządzanie ruchem na placu

Kolejną dostępną funkcją jest Yard Management System (YMS), która polega na zarządzaniu ruchem na placu firmy. Pozwala ona na prowadzenie awizowania, przydzielanie ramp.

Tworzenie dokumentów

Dzięki systemom pozwalającym na zarządzanie odpadami można też łatwiej tworzyć i archiwizować różnorodną dokumentację, między innymi rozliczenia, faktury, potwierdzenia.

Integracja z BDO

Na uwagę zasługuje również integracja z BDO. Wtedy system do zarządzania odpadami oraz system BDO współpracują ze sobą dla efektywnego przekazywania informacji. Wtedy można automatycznie generować i wysyłać raporty BDO. Obecnie jako program do BDO działa między innymi wspomniany program https://soteko.pl/soteko/integracja-z-bdo/.

Oprogramowanie do gospodarki odpadami – dlaczego warto je wdrożyć?

Wdrożenie oprogramowania wspomagającego zarządzanie gospodarką odpadami jest bardzo dobrą decyzją z punktu widzenia firmy w branży komunalnej i nie tylko.

Dzięki takim programom można łatwiej zarządzać posiadanymi zasobami, oszczędzać czas i koszty, poprawić jakość obsługi klienta oraz dążyć do jeszcze większych zysków w nowoczesny sposób.

laptop gamingowy

Redakcja it-energo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat gier, internetu, technologii i zakupów online spotykają się, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki i cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

oprogramowanie
Internet światłowodowy
Zarządzanie gospodarką odpadami z dedykowanym programem

Jesteś zainteresowany reklamą?